Facilities

AKTİVİTELER

facility-1

Kaş

Kaş gündüzleri, şipşirin merkeziyle ziyaretçilere ara sokaklarda gezinerek alışveriş terapisi imkanı sunan küçük bir turizm kasabasıdır. Rengarenk seramikler, hediyelik eşyalar ve takılar, tipik olarak görmeyi bekleyebileceğiniz özelliklerdir. Hafif bir aperatif için çok sayıda liman kafesi ve restoranı da vardır. Geceleri Kaş, rahat bir ortamda dinlenip iyi müzik dinlemek istiyorsanız harika bir yere dönüşür. Kendi halinde barlarda kendini bulan güçlü bir Bohem hissi vermektedir.

facility-2

Kekova

Kekova yaklaşık 20 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabileceğiniz küçük bir balıkçı kasabasıdır ve baş döndürücü bir güzelliğe sahiptir. Doğal güzelliği ve tarihi eserleri nedeniyle 1990 yılından beri bir Özel Koruma Bölgesi olan bu kasaba, daracık sokaklarda gezinmek, kaleye tırmanmak veya günlerini Batık Şehri görüp ılık ve berrak sularda yüzebilecekleri bir teknede dinlenerek geçirmek isteyen ziyaretçilerin uğrak yeridir. Kekova’nın anakara kısmında iyi korunmuş çok sayıda lahit örneği bulunmaktadır. Batık Şehir denizin diğer yakasındadır ve buraya ancak tekne ya da kanoyla ulaşılabilmektedir. Batık Şehir civarında yüzmek yasaktır. Adını M.S. 2. Yüzyılda geçirdiği korkunç depremden almaktadır. Geriye kalmış olan tek şey, denize inen merdivenler ve eskiden evlerin bulunduğu yerlerdeki kemerlerdir.

facility-3

TANDEM PARAGLIDING

Pilot ve yolcuyla yapılan ikili uçuşa tandem uçuş denir. Tandem yamaç paraşütü uçuşu sırasında paraşütün idaresi deneyimli bir pilot tarafından yapılır siz de Tandem pilotunun ön tarafında yolcu pozisyonunda uçar ve bir kuş gibi gökyüzünde süzülmenin tadına varırsınız. Kaş paragliding için Türkiye’deki en iyi lokasyonlardan biridir, Kaş’ın muhteşem manzarasını kuşbakışı izleyebilir, özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

facility-4

DALIŞ

Koruma Bölgesi Kaş’ın zengin sualtını, kurs almadan da keşfedebilirsiniz. Öncelikle bir eğitim videosu izleyecek ve eğitmeninizden alacağınız kapsamlı brifing ile sualtına adapte olmanızı sağlayacak teknikleri öğreneceksiniz. Daha sonra Eğitmeniniz ile bire bir, sakin ve berrak bir suda, max. 6 metre derinliğe “Scuba keşif dalışı” yapabilirsiniz. Eğer sertifikalı bir dalıcıysanız da toplam 21 dalış noktasıyla Akdeniz’in en önemli dalış bölgelerinden birisi olan Kaş’ta; kanyon dalışı, batık dalışı, duvar dalışı, mağara dalışı yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

facility-5

YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş; dalış ve deniz kanosu ile birlikte, Kaş’ın en çok rağbet gören doğa aktivitelerinden birisidir. Bölge, doğa ve antik kentler arası yürüyüşler gibi etkinlikler için sayısız olanaklar sunmaktadır. Herkesin kolaylıkla göğüsleyebileceği patikalar ile süslü rotalarda, dramatik görünüşlü zengin maki toplulukları arasından geçerek, sedir ormanları ile kaplı yeşil tepeleri, kanyonları, vadileri ve su kaynaklarını izleyerek, yarı evcil keçiler, kimi zaman eşekler, bazen de sempatik sincaplara selam ederek yürümek, mevsimine göre bitkileri, kuşları ve diğer hayvanları gözlemlemek, kuşkusuz tatilini hem deniz kenarında geçirip, hem de doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için iyi bir şeçenek oluşturmaktadır. Bu yürüyüşler, doğa güzelliklerinin yanı sıra, Likya patikalarını takip ederek, henüz yoğun turist akınına uğramamış antik kentleri keşfetme, bozulmamış köyleri ve yöresel özelliklerini tanıma imkanını da sağlamaktadır

facility-6

SAKLIKENT JEEP SAFARİ

Bu özel tura; fotoğraflarının renk tonlarında hiçbir oynama yapılmadan, birçok gezi rehberinde yer alan Kaputaş Plajı’nın turkuaz mavisi sularında yüzerek başlayacaksınız. Türkiye’nin en uzun geçidi olan, buz gibi bir suyun aktığı muhteşem doğal park Saklıkent Kanyonu’nunda, saklı olan o cenneti bulabilmek ümidiyle rehberleriniz eşliğinde kanyonun gizemli derinliklerine doğru iki saat sürecek olan yürüşünüzde dilerseniz “body rafting” yapma şansı bulacaksınız. Dönüş yolunda Likya Başkenti Xanthos’u keşfedecek, Deniz kaplumbağlarının bile her yıl bir kez ziyaret ettiği 18 km. uzunluğundaki Patara Kumsalında denizin tadını doya doya çıkaracaksınız!

facility-7

DENİZ KANOSU

Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosu ile, başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınızın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise yüreğinizin sesi… Kaş bölgesinin büyüleyici güzellikteki turkuvaz kıyılarını keşfedebileceğiniz günübirlik gezintiler ile koyların rüzgarlardan uzak sakin suları, siz kanocuların keyiflerince vakit geçirmelerine, ıssız koylarda yüzmelerine, güneş banyosu yapmalarına ya da Likya mezarlarını, antik kentleri ve kalıntılarını gezmelerine olanak tanıyacak.

facility-8

MEIS ADASI

Meis Adası bu bölgedeki diğer bir yerel cazibe merkezi olup Kaş’tan gelen ziyaretçilerin uğrak yeridir. Meis veya Yunanlıların verdiği isimle Kastellorizo, Kaş’tan görünen ve günlük feribotla 20 dakikalık bir deniz yolculuğuyla ulaşılabilen küçük bir Yunan balıkçı kasabasıdır. Bu renkli adanın labirent gibi sokaklarında dolaşabilmeniz için birkaç saat yeterli olacaktır. Kiliseyi ve Fransızlardan İngilizlere, İngilizlerden de Yunanlılara geçen bu adanın tarihini öğrenmek için müzeyi ziyaret edin. Sonra da öğleden sonra Kaş’a dönmeden önce deniz kenarında bir şeyler için veya öğle yemeği keyfini çıkarın.

Görüşler

Güzel bir haftasonu geçirmek için Amphora Hotel'i seçtik ve pişman olmadık.. Çalışanlar güleryüzlü, kahvaltısı yeterli ve lezzetli, diğer yiyecek içeceklerin fiyatları makul, otel tertemiz ve denizi bir harika zaten ona söylenecek söz yok.. Havuzu çoğu otelden daha büyük, manzarası, bahçesi bir harika.. Bir daha görüşmek üzere ayrıldık zaten otelden, çok memnun kaldık, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim..

Aykut T

Harika bir haftasonu

Gerek otel çalışanları, gerek yemekler, gerekse temizlik her açıdan harika bir otel. Kaş da tatil yapmak isteyenlere kesinlikle gözüm kapalı tavsiye ederim. Herşey harika. Çalışanların içten davranışları güler yüzlü oluşları sizi evinizde hissettiriyor.

Cansu G

Tek kelime ile harika

Yıllardır tatillerde tercih ettiğimiz bir otel.. Başta otel sahibi İlhan bey olmak üzere, Umut bey ve diğer çalışan arkadaşlar 24 saat ilgi gösteriyorlar. Denizi harika.. Otelin ambiyansi gerçekten nezih ve ruhu dinlendirici özellikte. Kahvaltıda her sabah masanızda Begonvil yaprakları.. Odaları temiz ve bakımlı.. Housekeeper yatağınıza her sabah Begonvil çiçeği bırakıyor.. Tekrar tekrar gidilebilecek bir...

Hanife Y

Mükemmel